Nowy Jork : 3 dni w wielkiej metropolii

Pierwszym przystankiem w naszej podróży do Stanów Zjednoczonych był Nowy Jork. Przez trzy dni staraliśmy się zobaczyć najważniejsze i najciekawsze miejsca tej światowej metropolii. Choć to bez wątpienia zbyt mało czasu na zobaczenie tego miejsca to postaram się opisać to, co nam udało się zobaczyć.

Nowy Jork był moim pierwszym przystankiem w podróży poza Europę. Nie ukrywam, że towarzyszył mi wielki zachwyt ze względu na to, że był to mój pierwszy wyjazd do USA. Na całą podróż zaplanowane były jeszcze inne miejsca z zachodniego wybrzeża. Dlatego też na sam Nowy Jork mogliśmy poświęcić 3 dni. Ze wszystkich tych miejsc wybrałem te najważniejsze, które miałem okazję odwiedzić.

9/11 Memorial

Pomnik tragicznych wydarzeń z 2001 roku

Zwiedzanie Nowego Jorku rozpoczęliśmy od miejsca tragicznych wydarzeń z września 2001 roku. To tutaj przeprowadzono atak terrorystyczny na dwie wieże World Trade Center. Znajdziecie tu niesamowity pomnik upamiętniający wszystkie ofiary tej tragedii. Został zaprojektowany tak, żeby wprowadzać odwiedzających w stan zadumy. Efekt rzeczywiście jest taki jak opisują go projektanci. Pomnik składa się z dwóch basenów w formie fontanny z otworami w kształcie znajdujących się tam ówcześnie budynków. Oba maja głębokie otwory, a woda niczym wodospad spada w ich otchłań. Wzdłuż pomnika odnajdziemy wszystkie nazwiska ofiar ataku. Dodatkowo w dniu urodzin ofiar w miejscu ich nazwiska składane są białe kwiaty. W tym samym miejscu znajduje się muzeum 9/11 Memorial, który prowadzi do podziemi bliźniaczych wież. Muzeum we wtorki jest dostępne dla zwiedzających za darmo.

 

Staten Island Ferry i Statua Wolności

Statua Wolności widoczna z darmowego promu na Staten Island

Nowy Jork kojarzył się nam również ze słynną Statuą Wolności. W mieście znajduje się wiele możliwości na zwiedzanie tego miejsca. Świetnym sposobem na to okazał się prom Staten Island, który – uwaga – jest dostępny za darmo. Korzystając z wycieczki zobaczymy nie tylko jeden z najlepszych widoków na Statuę. Dodatkowo podczas naszej podróży odkryjemy niesamowity widok na Manhattan. Jest to niewątpliwie najlepsza opcja dla osób podróżujących „budżetowo”. Po dotarciu na Staten Island możemy natychmiast skorzystać z podróży powrotnej na Manhattan i ponownie – delektować się wspaniałym widokiem.

Most Brookliński

Nowy Jork
Most Brookliński

Na pocztówkach Nowego Jorku wielokrotnie zobaczymy pewnie jeden z najsłynniejszych mostów w tym mieście – Brooklyn Bridge. Jest to obowiązkowy punkt zwieszania miasta. Na początku od razu wskażę wam gdzie możecie się dostać na most od strony Manhattanu. Na początku mieliśmy mały problem z odnalezieniem wejścia na most. Spacer tutaj był niesamowita atrakcją. Polecam się wybrać przy zachodzie słońca kiedy światła stopniowo rozświetlają miasto.

Central Park

Central Park

Będą w Nowym Jorku nie można pominąć Central Parku. To ogromna powierzchnia znajdująca się w centrum miasta. Można uciec od miejskiego hałasu i oddać się bujnej przyrodzie. Park jest świetnie zorganizowany i przygotowany dla spacerujących i biegaczy. Spotkamy tu wielu Nowojorczyków spacerujących z psem, biegających czy medytujących. Wybierając się tutaj na pewno nie będziesz się nudzić znajdując wiele ciekawych punktów przyrodniczych z jeziorkami, a nawet muzeum i zoo.

Time Square


Jedno ze znanych miejsc Nowego Jorku. Wśród wysokich budynków znajdziecie wiele rozświetlonych ekranów reklamowych. Byliśmy tutaj w ciągu dnia ale wydaje mi się, że lepszy efekt zauważycie będąc tutaj wieczorem. Dla spragnionych fotografii przygotowane specjalne podium, żeby móc zrobić najlepsze pamiątkowe zdjęcie.

Podsumowanie

Oczywiście powyżej opisane miejsca to tylko niewielka część atrakcji tego miasta. Czy 3 dni to wystarczająca ilość czasu na zwiedzenie Nowego Jorku? Zdecydowanie nie! Jednakże warto wykorzystać swój krótki czas, żeby zobaczyć najważniejsze atrakcje. W tym mieście nie można się nudzić. Była to dla mnie niezapomniana przygoda i jestem pewien, że wkrótce tam wrócę. W kolejnych wpisach chciałbym opisać nasz nocleg i wyżywienie.

Odwiedziliście Nowy Jork? Co wy polecicie na krótki pobyt?

Dodaj komentarz