PRAGA: Magiczne miejsce w sercu miasta!

Praga – po raz kolejny w mojej relacji. Tym razem podzielę się z wami miejscem, które uchodzi za jedno z najbardziej romantycznych w mieście. Niewiele ludzi wie o jego istnieniu. Nie jest to bez przyczyny.

Odwiedzając stolicę naszych południowych sąsiadów musimy zderzyć się z dużą ilością turystów, która napływa tu z całego świata. Szczególnie kiedy przyjedziemy tu w okresie letnim. Miasto oferuje nam niezliczoną ilość zabytków i miejsc powszechnie znanych przez turystów.
Ciężko jest jednak wybrać się na spokojny spacer kiedy musimy się ocierać o tłumy. Najlepszym przykładem jest słynny Most Karola, który w ciągu dnia odwiedza niezliczona ilość osób.

W całym mieście są jednak miejsca, o których rzadko wie jakikolwiek turysta. Są skrywane przez mieszkańców i niechętnie przez nich promowane. Jest to słuszne, ponieważ chyba każdy z nas chciałby odnaleźć dla siebie oazę spokoju. W moim wpisie chcę wam przedstawić jeden z wielu miejsc, o którym nie mówi się zbyt często i nie promuje w różnych przewodnikach turystycznych. Nie jest to też zupełny azyl mieszkańców Pragi, ponieważ odwiedzają je również zagraniczni goście.

Wyjątkowe miejsce w sercu miasta

Jest to wyjątkowe miejsce, którym sam na początkowy byłem zachwycony.  Dla wielu z was może być inspiracją na romantyczny wieczór w niesamowicie klimatycznej scenerii. Mowa tutaj o budynku, który pewnie często mijacie w trakcie zwiedzania miasta.
Tančící dům, bo o nim mowa, wyróżnia się na tle całego miasta swoim charakterystycznym wyglądem. Kształt jego fasady przypomina tańczącą parę. Na ostatnim piętrze znajduje się bar, który posiada wyjście na taras widokowy. Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie widoki jakie będziemy mieli okazję zobaczyć.  W lokalu możemy się zaopatrzyć  w różnorakie trunki – począwszy na piwie, a na winie kończąc.

Po złożeniu zamówienia otrzymujemy lampkę wina, z którą wychodzimy na wspomniany taras. Przygotowane są tutaj specjalne wygodne siedziska, by móc oddać się niesamowitej chwili. Przed sobą zobaczymy widok na Stare Miasto i Hradczany. Odpoczywając spoglądamy z góry na cały gwar, pośpiech i przechodzące tłumy miasta. Najbardziej polecałbym wybrać się w to miejsce, tuż przed zachodem słońca. Podczas tej pory dnia zobaczymy jak pięknie słońce chowa się za horyzont na tle złotego miasta. Takie widoki warto zobaczyć.

Ze względu na to, że nie jest to mocno promowane miejsce, nie uświadczymy tu sporej ilości turystów. Przed budynkiem nie znajdziemy również żadnych informacji odnośnie znajdującego się tutaj lokalu. Nie ma również żadnego oficjalnego wejścia. Pewnie dlatego nie trafia tu dużo gości. Do wewnątrz dostaniemy się wchodząc przez recepcję. Następnie musimy odszukać windę i wjechać na ostatnie piętro. Dotrzemy na poziom gdzie znajduje się restauracja. Aby dostać się do baru należy wejść jeszcze po schodach na górę. Jeżeli ochroniarz zapyta nas o cel wizyty to wystarczy powiedzieć, że wybieramy się do baru.

Ile to kosztuje?

Ceny nie są mocno wygórowane. Za lampkę wina zapłacimy ok. 100 koron co stanowi równowartość ok. 16 zł.  Jeżeli zdecydujemy,  że nie będziemy chcieli nic zamówić przy barze to za wejście na taras będziemy musieli zapłacić. Wstęp w takim wypadku kosztuje ok. 90 koron.

Jak dojechać?

Dostaniecie się tutaj komunikacją miejską MHD: autobus linia 176, tramwaj linia 17 lub 21, metro linia B. Przystanek: Karlovo náměstí 

Może ktoś z was już był w tym magicznym miejscu? Jakie są wasze wrażenia?

Zobacz zdjęcia

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”PRAGA: Magiczne miejsce w sercu miasta!”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.