Velke Losiny – źródła termalne tuż za polską granicą

Planując krótką, jednodniową wycieczkę szukaliśmy ciekawego miejsca na odpoczynek w bliskiej odległości. Tym razem wybór padł na źródła termalne. Po długich poszukiwaniach udało się znaleźć jedno ciekawe miejsce znajdujące się w Czechach blisko granicy z Polską.

Od naszego miejsca zamieszkania obiekt oddalony jest o ok. 80 km. Od samej granicy będzie to ok. 20 km (przejście graniczne w Głuchołazach).

Często słyszy się o źródłach termalnych na Słowacji, które są tam liczne i duże. Ciekawą opcją dla mieszkańców południowej Polski przy granicy z Czechami mogą okazać się Velké Losiny. Może to być ciekawy pomysł na jednodniowy wypad z całą rodziną. Samo położenie w bliskiej okolicy wielu atrakcji turystycznych tego regionu powoduje, że można to połączyć w ciekawą wyprawę.

Kompleks składa się z wewnętrznych basenów, a do dyspozycji gości są dostępne również baseny zewnętrzne. W związku z tym, że są to źródła termalne, baseny zewnętrzne są czynne przez cały rok. Nasz pobyt był w okresie zimowym i bez problemu korzystaliśmy z kąpieli zewnętrznych.

Koszt

Ceny za wstęp do basenu nie są wygórowane. Za wejście na 3 godziny + 10 minut  zapłacimy 300 Koron, które w przeliczeniu wyniesie ok. 50 zł.
Nie jest to duża kwota jeżeli weźmiemy pod uwagę czas. Z mojego doświadczenia muszę jednak przyznać, że 3 godziny to jednak trochę zbyt długo. Po godzinie zaczyna być trochę nudno. Nie jest tam aż tyle atrakcji jak w innych, popularnych kompleksach co nie zachęca do dłuższego pobytu.

Jak dotrzeć?

Velke Losiny znajdują się tuż za Polską granicą. Najłatwiej dostaniecie się tam samochodem. Oczywiście najlepiej będzie tam dotrzeć z południowych województw graniczących z Czechami (woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie).

Lokalizacja kompleksu

Polecić mogę połączenie wyjazdu z innymi atrakcjami turystycznymi w okolicy. Odwiedzić możecie np. sąsiadnią górę Pradziad. Więcej informacji o tym miejscu znajdziecie w naszym wpisie tutaj

Szczegółowe informacje odnośnie działania term Velke Losiny znajdziecie również na oficjalnej stronie (dostępnej również w języku polskim) pod adresem: www.termaly-losiny.cz 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.